Верона постигна важна победа в битката за оцеляване в Серия "А". Тази вечер "мастифите" се наложиха с 1:0 над Удинезе, като това бе пряк сблъсък между два от отборите в дъното на таблицата. Заради това и успехът е с двойна цена. Героят на мача пък бе Диего Копола в 93-тата минута.

През първата част Верона бе по-близо до откриване на резултата като удар с глава на Тиджани Нослин се отби от гредата.

През втората част пък Удинезе може да съжалява, че попадение на Роберто Перейра не бе зачетено заради засада. В 88-ата минута пък и домакините отново бяха разочаровани след като изстрел на Микаел Форолуншо отново се отби от гредата.

Все пак късметът се усмихна на "мастифите" в добавеното време, когато след едно центриране от корнер Копола се извиси и с глава заби топката във вратата.

Така Верона събра актив от 31 точки и излезе на 15-ата позиция в таблицата. Удинезе пък остава опасно близо до чертата на 17-ото място с 28 точки.