Двукратният шампион и защитаващ титлата си Холгер Руне (Дания) отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен (Германия) от сериите АТР 250 с награден фонд 579 320 евро.

20-годишният датчанин, който взе трофея през 2022 и 2023 година, загуби от представителя на домакините Ян-Ленард Щруф с 2:6, 0:6 само за 45 минути.

Германецът първо доигра мача си от четвъртфиналите срещу номер 5 Феликс Оже-Алиасим (Канада), който вчера беше прекратен при резултат 7:5, 3:1 в полза на германеца. Шруф спечели със 7:5, 6:4.

Третият поставен Тейлър Фриц (САЩ) също се класира за финала, след като елиминира бившия шампион Кристиан Гарин (Чили) с 6:3, 6:4 за 79 минути. За американецът това ще бъде първи мач за трофей на червени кортове в кариерата. Фриц не допусна точка за пробив, докато взе подаването на Гарин по веднъж във всеки сет по пътя към успеха. Утре той ще спори за втора титла за годината и общо осма за него.

Снимки: Imago