Ница размаза у дома борещия се за оцеляването си в елита Лориен с 3:0 в мач от 30-ия кръг на френската Лига 1. Попаденията за домакините бяха дело на Морган Сансон, Жереми Бога и Еван Гесон.

В 18-ата минута Ивон Мвого се отчете с хубав спасяване. Кефрен Тюрам стреля с глава, но изстрелът му в левия ъгъл бе спасен от вратаря на гостите.

Три минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за евентуално нарушение срещу Тюрам, но до 11-метров наказателен удар не се стигна.

В 22-ата минута Ница поведе в резултата. Домакините се възползваха от груба грешка на бранител на Лориен, а Морган Сансон напредна към наказателното поле и с мощен изстрел в горния ляв ъгъл не остави шансове на стражата на гостите.

Осем минути след старта на втората част домакините удвоиха след попадение на Жереми Бога.

В 83-ата минута Хишам Будаи остана очи в очи с Мвого, но вратарят на гостите отново показа отличен рефлекс и се намеси.

Все пак шест минути по-късно Ница стигна до трето попадение, което бе дело на Еван Гесон, който получи подаване от Жан-Клер Тодибо.

С успеха Ница събра 50 точки и е на 5-то място в таблицата, докато Лориен остава в зоната на изпадащите с 26 пункта.