Реал (Мадрид) детронира шампиона Манчестър Сити с 4:3 след дузпи и се класира за 1/2-финал в Шампионската лига (1:1 в редовното време и продълженията, 3:3 в първата среща).

В битката за финала "белите" ще срещнат Байерн (Мюнхен), елиминирал Арсенал  след 1:0 у дома (2:2 в първия мач).

Гостите от Мадрид поведоха в 12-ата минута, след като Родриго получи пад от дясно. Първият му удар беше спасен, но бразилецът не сгреши при добавката (1:0).

Само пет минути след това Ерлинг Холанд пропусна да изравни с глава, след като удари гредата, а при добавката Бернардо Силва не успя да уцели вратата от чудесна позиция.

"Гражданите" пропуснаха още една много добра ситуация за гол в 27-ата минута, когато Андрий Лунин спаси удар на Кевин де Бройне.

Минути по-късно и Джак Грийлиш опита изстрел в далечния ъгъл, но след рикошет, топката излезе в корнер. Английският национал проби опасно отляво и стреля в 36-ата минута, но защитник успя да го блокира.

В края на полувремето и Фил Фодън се отчете с два пропуска пред вратата на Реал.

Натискът на Манчестър Сити продължи и след почивката с бомбен удар на Джак Грийлиш, но Лулин се справи.

Вратарят на Реал се намеси решително и в 70-ата минута, когато първо отби силен изстрел на Грийлиш, а след това прибра топката пред погледа на връхлитащ футболист на Сити.

Четвърт час преди края топката достигна до Кевин де Бройне на метри от вратата на Реал и той нямаше проблем отблизо да се разпише за 1:1. Белгиецът можеше да вкара втори гол минути след това, но ударът му премина над вратата.

Стигна се до продължения, в които Манчестър Сити продължи да бъде по-атакуващият отбор. Фил Фодън можеше да вкара в 99-ата минута, но не уцели топката от чудесна позиция. Реал отвърна с изстрел на Антонио Рюдигер, който не успя да вкара от няколко метра след пас на Браим Диас.

През второто продължение гол не падна и се стигна до дузпи.

Там всичко започна отлично за Манчестър Сити след пропуск от бялата точка на Лука Модрич. Веднага след това обаче Бернардо Силва изпълни доста странна дузпа и подаде топката в ръцете на Лунин. Украинският вратар на Реал се превърна в герой с втора спасена дузпа след силен удар на Ковачич.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - РЕАЛ МАДРИД 1:1
0:1 Родриго (12'), 1:1 Кевин де Бройне (76')