Първата ракета на България Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей WТА 125 в Руан (Франция) с награден фонс 232 244 евро.

Националката за "Били Джийн Кинг къп" отстъпи пред представителката на домакините Варвара Грачова с 2:6, 6:3, 5:7 след 2:20 часа игра.

Томова направи два пробива по-пътя си към успеха в първия сет, но загуби втората част. В нея съперничката й поведе с 4:0 и след 6:3 изравни резултата.

Решителният трети сет предложи седем пробива. Българката взе аванс от 4:1, но след четири поредни гейма Грачова направи обрат 5:4. След това Томова взе подаването й за 5:5, но в следващия загуби своето и родената в Москва нейна съперничка успя да затвори мача със 7:5 при свой сервис.

Varvara Gracheva 🇫🇷 vient à bout de Viktoriya Tomova 🇧🇬 et se qualifie pour le prochain tour pic.twitter.com/DXpVqewq9n