Барселона играе при 1:0 с ПСЖ в реванш от 1/4-финалите в Шампионската лига. Каталунците спечелиха първия мач с 3:2 като гост.

Двубоят започна с натиск на парижани, но няколкото им опита да поразят целта завършиха неуспешно, след като бяха блокирани от отбраната на Барса.

Каталунците поведоха в 12-ата минута след пробив за Ламин Ямал по дясното крило и пас към Рафиня, който изпревари Хакими и отблизо се разписа за 1:0.

След малко повече от четвърт час игра Килиан Мбапе опита удар с глава, но твърде неточно.

Роберт Левандовски пропусна да удвои резултата в 20-ата минута, но Левандовски не успя да уцели вратата от около десет метра.

ПСЖ можеше да изравни в 27-ата минута след два последователни удара на Килиан Мбапе, но първият му изстрел с крак беше спасен от Марк-Андре тер Стеген, а следващият с глава - блокиран от Жул Кунде.

Минута по-късно Барса остана с човек по-малко заради фаул на Роналд Араухо срещу Брадли Баркола. Уругваецът напусна играта с директен червен картон.

Усман Дембеле стреля опасно от отсъдения фаул, но над вратата.

БАРСЕЛОНА - ПСЖ 1:0
1:0 Рафиня (12')

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген (К), 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо
, 33. Пау Кубарси, 2. Жоао Кансело - 21. Френки де Йонг, 22. Илкай Гюндоган, 8. Педри – 27. Ламин Ямал, 9. Роберт Левандовски, 11. Рафиня

Резерви: 13. Инаки Пеня, 36. Андер Астралага, 5. Иниго Мартинес, 7. Феран Торес, 14. Жоао Феликс, 17. Маркос Алонсо, 18. Ориол Ромеу, 19. Витор Роке, 30. Марк Касадо, 32. Фермин Лопес, 38. Марк Гиу, 39. Ектор Форт
Треньор: Шави Ернандес

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос (К), 25. Нуно Мендеш – 8. Фабиан Руис, 17. Витиня, 33. Уорън Заир-Емери – 29. Брадли Баркола, 7. Килиан Мбапе, 10. Усман Дембеле
Резерви: 1. Кейлор Навас, 80. Арнау Тенас, 4. Мануел Угарте, 9. Гонсало Рамош, 11. Марко Асенсио, 15. Данило, 19. Канг-ин Лий, 23. Рандал Коло Муани, 26. Норди Мукиеле, 28. Карлос Солер, 35. Лукас Бералдо, 37. Милан Шкриниар
Треньор: Луис Енрике