Лудогорец U15 постигна убедителна победа с 4:0 над връстниците си от Етър (Велико Търново). Мачът от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Димчо Ненов откриха още във 2-та минута. Исмет Хасан центрира от фланга, а Георги Пенев засече с глава и прати топката в мрежата. В 21-та минута Янко Ажуани бе повален в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка, а извършилият нарушението играч на Етър бе изгонен с директен червен картон. Минута по-късно Филип Гигов реализира дузпата за 2:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

В 42-та минута Александър Валеков направи резултата класически, след като засече центриране от ъглов удар на Исмет Хасан. В 55-та минута Филип Гигов оформи крайното 4:0. Той излезе сам срещу вратаря на гостите, преодоля го и реализира в опразнената врата.

Получи се здрав мач. Момчетата се постараха да завършат домакинските мачове за есенния полусезон с победа и добро представяне. До голяма степен играта им се получи. Разбира се, имаме своите слабости, по които трябва да продължим да работим. Хубавото в играта ни пък се нуждае от надграждане, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.

Лудогорец U17 спечели категорична победа с 4:0 над връстниците си от Етър (Велико Търново). Мачът от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Христо Господинов откриха в 24-та минута чрез Иван Нешков. Той завърши хубава атака, започнала с пробив на Никола Ботев и продължена с голов пас от Емил Панов. В 36-та минута Стивън Вълчев се разписа за 2:0. Асистенцията отново бе на Емил Панов. почивката дойде при този резултат.

Емил Панов добави в 60-та минута и гол към двете си асистенции. Той вкара с глава след центриране на Стивън Вълчев. В 72-та минута, също с глава, Петър Кирев оформи крайното 4:0.

Момчетата се постараха и в двете фази на играта. Някои неща ни се получиха добре, но върху други ще трябва да продължим да работим, коментира след края на срещата старши треньорът Христо Господинов.

Лудогорец U19 завърши есенния полусезон с 5:0 над Доростол. Отложеният мач от програмата на първенството в зона Варна се игра в Силистра.

Радослав Захариев откри в 5-та минута. Асистенцията бе на Александър Стоянов. В 18-та минута Янислав Дюлгеров направи 2:0. Последният пас даде Радослав Захариев. Отново Захариев отбеляза за 3:0, след като бе намерен добре от Димитър Иванов. При този резултат завърши първото полувреме.

В 54-та минута резултатът стана 4:0. Точен бе Димитър Иванов, а головия пас даде Зафер Инан. Крайното 5:0 оформи Петко Петков. Асистира му Радослав Захариев.

Отборът се постара да завърши на ниво есенния полусезон. Имахме пълно превъзходство над съперника, не позволихме сериозни ситуации пред нашата врата, а можеше да отбележим и повече голове, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Илиян Дамянов.