Дубълът на Ботев Пловдив победи с 2:0 този на ЦСКА 1948 в мач от Втора лига. Срещата се игра в Коматево, а срещата не предложи кой знае какъв атрактивен футбол. Канарчетата вкараха по едно попадение и в двете полувремена след грешки на съперника.

В 26′ Иван Василев пусна отличен пас към Филипов, който остана сам срещу вратаря. Бранителят се засуети и пробва центриране, а след рикошет в бранител топката влетя във вратата. В 55′ Василев потното асистира, подавайки на Гелин, който останал сам срещу вратаря прекара топката между краката му и я прати в мрежата.

В 62′ Много опасно центриране към вратата на Ботев не успя да бъде засечено от играч на гостите. 2 минути по-късно изненадващ удар на Климентов от фаул мина на сантиметри от гредата на вратата на канарчетата. Десет минути преди края на срещата гостите удариха и греда. Центриране отляво прати топката на напречния стълб на вратата на пловдивчани.

В продължението на мача груба грешка на Чернев доведе до бърза атака на гостите. Последва добра реакция на бранителя, който предотврати сигурен гол и се реваншира за гафа си.