Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти спази практиката при важни гостувания в Шампионската лига да взима всички футболисти, които искат да пътуват. В това число влизат наказаните и тези с травми. За двубоя с Манчестър Сити сега италианецът включи в списъка и Орелиан Чуамени, независимо че той е наказан заради натрупани картони.

Към Острова няма да се отправят само трайно контузените Тибо Куртоа и Дейвид Алаба.

Двубоят е в сряда и е реванш от четвъртфиналите в Шампионската лига, като първият мач завърши 3:3.

Чуамени “изгоря” още в самото начало на срещата на “Бернабеу”, когато беше официално предупреден за нарушението, от което Сити поведе още във 2-рата минута. През изминалия уикенд обаче той донесе успеха над Майорка в среща от Ла Лига с гола си за крайното 1:0.