Адриан Андреев постигна втора победа и преодоля квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в португалския град Оейраш с награден фонд 148 625 евро.

Българинът, който е поставен под номер 2 в схемата на пресявките, надделя над италианеца Енрико Дала Вале с 6:1, 7:5 за 90 минути.

Андреев спечели шест поредни гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част се игра без пробиви до последния гейм, в който той взе подаването на съперника си затвори срещата с първия си мачбол.

Вчера българинът победи испанеца Даниел Мерида Агилар с 3:6, 6:2, 6:3 след почти два часа игра. Той заработи 5 точки за световната ранглиста и 1465 евро, а с кой ще играе в първия кръг на основната схема ще стане ясно по-късно днес.