Ливърпул загуби с 0:1 у дома от Кристъл Палас в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига. Загубата идва само дни след поражението от Аталанта (0:3) в 1/4-финал от Лига Европа.

Еберичи Езе изведе гостите от Кристъл Палас напред след четвърт час игра, възползвайки се от подаване на Тайрък Мичъл (1:0).

Ливърпул беше много близо до изравняването в 27-ата минута, но Ватару Ендо прати топката в напречната греда.

Две минути след това и Луис Диас пропиля добра възможност за домакините.

До края на полувремето Мохамед Салах също пропусна пред вратата на Кристъл Палас, а Жан-Филип Матета  можеше да удвои за гостите, но не намери целта.

Минути след почивката Дарвин Нунес се озова на чудесна позиция в наказателното поле и шутира, но вратарят на Кристъл Палас спаси.

Върджил Ван Дайк също бе близо до гола в 70-ата минута, но ударът му с глава премина до лявата греда. Диого Жота пропиля пореден шанс за мърсисайдци четвърт час преди края.

До края домакините натиснаха, но Къртис Джоунс, Харви Елиът и Мохамед Салах пропуснаха от изгодни позиции.

Ливърпул е на трета позиция с равен брой точки, но с мач повече от втория Арсенал, който по-късно днес може да стъпи на върха, ако победи Астън Вила. Кристъл Палас е 14-и с 33 точки.

В друга среща от днес Фулъм победи Уест Хям с 2:0 като гост.