Локомотив (Пд) завърши наравно 1:1 при домакинството си на Черно море в първи осминафинален мач от турнира за Купата на БФС за деца набор 2008, която се игра на "Лаута". Гостите нацелиха гредата в 6-ата минута. В 23-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Черно море, стигна се до изстрел, а състезател на "моряците" изчисти топката малко преди голлинията.

В началото на втората част скоростна контраатака завърши с попадение за Черно море за 0:1. Попадението бе дело на Георги Димитров. Възпитаниците на Димитър Пашев бяха по-настоятелни в следващите минути и стигнаха до греда. В последната минута на редовното време Мерт Ахмед вкара директно от корнер за крайното 1:1.

Реваншът на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост е на 28 октомври от 10,30 часа.