Академик (Свищов) надви у дома Янтра (Полски Тръмбеш) с 2:1. Срещата е от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. Младите домакини и опитните гости изиграха здрав мач. Кристиян Иванов даде аванс на „студентите“, четвърт час след началото. Съдията им даде дузпа, но капитана Иван Ганев не успя да я вкара.

После Тони Маречков и Красен Славчев уцелиха гредите на Академик. 30 секунди след почивката, Александър Божуранов изравни резултата. Изключително красиво попадение реализира Андрей Цой в 56-ата минута – 2:1. После имаше три критични моменти пред вратата на Янтра. След това съдията пак даде дузпа за Академик и пак Ганев я пропиля. Накрая гостите бяха близо до равенството. Съдията пък не зачете гол на Любомир Генчев.