Миньор (Перник) постигна убедителна победа с 4:0 срещу дубъла на Хебър при визитата си от 29-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата се игра на стадион "Георги Бенковски" по искане на полицията. След този мач "чуковете" са лидери в класирането с актив от 75 точки и на практика тимът вече спокойно може да мисли за почти сигурното си участие във Втора лига.

Резултатът на полувремето бе класически за гостите след голове на Божидар Чуканов, Михаел Орачев и Калоян Симеонов. След почивката перничани вкараха още едно попадение, което бе автогол. Това бе победа №24 от началото на първенството.

В следващия кръг Миньор (Перник) е домакин на Пирин (Разлог), а дубълът на Хебър ще гостува на Септември (Симитли).