В Ихтиман, местния Ботев победи едноименния тим на Банско с 1:0. Срещата е от 29-ия кръг на Югозападната Трета лига. Йоан Маринов осигури трите точки с попадение от дузпа. Стана бърз, динамичен и коректен мач. Домакините започнаха по-атакуващо, но почти не достигнаха до голово положение. През първото полувреме отправиха два удара в очертанията на вратата. Вратарят на съперника хвана топката при първия, а след другия я изби в корнер. В 38-ата минута при атака отдясно, съдията отсъди дузпа, която Йоан Маринов реализира. Ихтиманци започнаха вихрено втората част и само за секунди на два пъти се разминаха с гола.

В 74-ата минута вратаря на гостите спаси опасен удар на Григор Долапчиев. Бърза атака на отбора му завърши с технично прехвърляне на вратаря от Мартин Иванов, но състезател на „червените“ изби топката преди да влезе в мрежата. Футболистите на Банско също действаха борбено, бранеха се по най-добрия начин. Напред разчитаха на контраатаки, като в двете полувремена, отправиха по един удар към отсрещната врата.