Атлетико (Мадрид) победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 у дома в първи мач от 1/4-финалния си двубой в Шампионската лига. Реваншът е на 16 април.

Домакините откриха резултата още в петата минута, в която Родриго де Пол стигна до топката на границата на наказателното поле и с премерен удар я насочи във вратата (1:0).

Атлетико можеше да удвои аванса си в 20-ата минута след удар с глава на Хосе Мария Хименес, но той не намери добре топката и тя прелетя над вратата.

Мадричани все пак успяха да вкарат втори гол в 32-ата минута. Гризман намери Самуел Лино сам в наказателното поле и той насочи топката покрай вратаря за 2:0.

Две минути преди края на първата част Карим Адейеми проби отдясно и стреля към вратата на Атлетико, но ударът му бе блокиран. В продължението Джейдън Санчо също получи шанс да стреля към вратата на домакините, но го направи неточно.

Гостите започнаха по-силно второто полувреме и Никлас Фюлкруг опита удар, но твърде неточен. Атлетико отговори с удар на Молина, но Кобел спаси.

Малко след изтичането на час игра Карим Адейеми стреля от дистанция, но без да затрудни Облак.

Атлетико можеше да поведе с три гола разлика в 69-ата минута, но сантиметри не стигнаха на Самуел Лино да засече прострелно центриране от дясното крило.

Юлиан Бранд стреля опасно от пряк свободен удар в 73-ата минута, но топката профуча над вратата на Атлетико.

Самуел Лино направи пореден пропуск пред вратата на Борусия в 75-ата минута, но Грегор Кобел отрази удара му.

Борусия (Дортмунд) върна интригата в мача в 82-ата минута, когато отбраната на Атлетико не успя да изчисти пас към Себастиан Алер и той се разписа за 2:1 с удар в долния десен ъгъл.

Няколко минути преди края германците бяха близо до равенството, но топката се отби в напречната греда след удар на Джейми Биное-Битънс. Гредата спаси "дюшекчиите" още веднъж в продължението на двубоя след удар на Юлиан Бранд.

В следващата фаза Атлетико или Борусия ще срещнат победителя от двойката ПСЖ - Барселона - 2:3 в първия мач.

АТЛЕТИКО (М) - БОРУСИЯ (Д) 2:1
1:0 Родриго Де Пол (5'), 2:0 Самуел Лино (32'), 2:1 Себастиан Алер (82')

АТЛЕТИКО (М): 1. Ян Облак – 2. Хосе Хименес