Шампионът от последните три сезона Берое стартира с успех полуфиналните плейофи в първенството на България по баскетбол за жени. Съставът от Стара Загора се справи с Локомотив София с 95:47 (31:9, 21:16, 24:9, 19:13) като домакин в зала "Общинска" в първата среща от серията, повеждайки с 1-0 победи.

Играе се до два успеха от три възможни срещи. Вторият мач ще се проведе на 12 април от 16:00 часа в зала "Триадица" в столицата, а евентуален трети двубой е планиран за 14 април отново в Стара Загора от 17:00 часа.

В другия полуфинал по-късно днес за първи мач от серията помежду си излизат вицешампионът Монтана 2003 и носителят на Купата на страната за 2024 година Рилски спортист.

Баскетболистките на Берое напълно доминираха в срещата с Локомотив София, не изпуснаха водачеството и на моменти увеличиха разликата над 50 точки.

Домакините започнаха ударно, откъсвайки се с 31:9 в началните 10 минути игра, а до почивката увеличиха още дистанцията до 52:25. В третата четвърт старозагорки отново бяха категорични, реализирайки 24 точки срещу само 9 за състезателките на Локомотив София и преди заключителните 10 минути резултатът вече бе 76:34.

Старозагорки имаха превъзходство по всички показатели, а играещият старши треньор Жаклин Златанова също се включи в игра, както и останалите 11 баскетболистки на Берое.

Николина Зубач бе най-резултатна за успеха и записа "дабъл-дабъл" от 22 точки и 16 борби. Николет Гилдей отбеляза 18 точки, а със 17 точки, 4 борби и 7 асистенции завърши Димана Костова.

За Локомотив София Маргарита Иванова реализира 12 точки и 8 борби, а Теодора Големанска добави 9 точки и 3 борби.