Арсенал и Байерн сътвориха голов спектакъл за 2:2 на "Емирейтс" в първия им четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

В 7-ата минута Арсенал бе близо до откриване на резултата. Букайо Сака открадна топката по десния фланг. В крайна сметка кълбото стигна до Габриел Мартинели, който стреля от границата на пеналтерията. Ударът на бразилеца премина покрай левия страничен стълб. Само две минути по-късно Алфонсо Дейвис получи жълт картон. Това означава, че той ще пропусне реванша в Мюнхен заради натрупани жълти картони.

В 12-ата минута Арсенал откри резултата. Бен Уайт намери Сака в наказателното поле, а крилото с прецизен удар по земя в десния ъгъл не остави шансове на Мануел Нойер. Четири минути по-късно Кай Хаверц изведе Бен Уайт на добра позиция, но защитникът стреля право в Мануел Нойер. В 18-ата минута Байерн успя да изравни с първата си ситуация. Домакините допуснаха грешка при разиграването и около центъра Лерой Сане овладя топката. Той намери Леон Горецка с хубаво подаване, а халфът с хитър пас изведе Серж Гнабри. Офанзивният футболист успя да прати топката в мрежата.

Последва опасност за Арсенал след статично положение. Получи се разбъркване в пеналтерията, но играч на "артилеристите" така и не успя да отправи удар. След още 13 минути баварците получиха правото да изпълнят дузпа. Лерой Сане направи хубави индивидуален пробив и бе препънат от Уилям Салиба в наказателното поле. Зад топката застана Хари Кейн, който изпрати Рая в другия ъгъл и реализира с технично изпълнение.

След почивката имаше спокойни минути и чак в 57-ата Горетцка стреля неточно от границата на пеналтерията. Осем минути по-късно баварците организираха още една опасна контраатака. Гнабри се озова на добра позиция, но прати изпълнението си над вратата.

В 76-ата минута "артилеристите" успяха да изравнят. Габриел Жезус демонстрира отлична техника в наказателното поле. След като събра защитниците на Байерн около себе си, бразилецът върна топката към връхлитащия Леандро Тросар, който с удар от движение в долния десен ъгъл направи резултата 2:2. Двамата се появиха на терена само няколко минути по-рано.

В последната 90а-а минута от редовното време баварците бяха близо до трети гол. Джамал Мусиала подаде към Кингсли Коман, но неговото технично изпълнение срещна десния страничен стълб. В заключителни секунди на петте минути добавено време домакините имаха претенции за дузпа заради съприкосновение на Мануел Нойер с Букайо Сака, но реферът остави играта да продължи и малко след това сложи край на мача.

АРСЕНАЛ - БАЙЕРН 2:2
1:0 Букайо Сака (12), 1:1 Серж Гнабри (18), 1:2 Хари Кейн (32-дузпа), 2:2 Леандро Тросар (76)

Арсенал: 22. Давид Рая - 4. Бен Уайт, 2. Уилям Салиба, 6. Габриел, 15. Якуб Кивиор - 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор, 20. Жоржиньо - 29. Кай Хаверц, 7. Букайо Сака, 11. Габриел Мартинели
Резерви: 1. Аарън Рамсдейл, 31. Карл Хейн, 5. Томас Партей, 9. Габриел Жезус, 10. Емил Смит Роу, 14. Еди Нкетия, 18. Такехиро Томиясу, 19. Леандро Тросар, 21. Фабио Виейра, 24. Рийс Нелсън, 25. Мохамед Елнени, 35. Олександър Зинченко
Треньор: Микел Артета

Байерн: 1 Мануел Нойер (К) - 6. Йозуа Кимих, 15. Ерик Дайър, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис - 8. Леон Горецка, 27. Конрад Лаймер - 7. Серж Гнабри, 42. Джамал Мусиала, 10. Лерой Сане - 9. Хари Кейн
Резерви: 18. Даниел Перец, 26. Свен Улрайх, 2. Дайо Упамекано, 3. Ким Мин-Джае, 11. Кингсли Коман, 13. Ерик Максим Чупо Мотинг, 17. Браян Сарагоса, 22. Рафаел Герейро, 25. Томас Мюлер, 39. Матис Тел, 40. Нусаир Мазрауи, 45. Александър Павлович
Треньор: Томас Тухел

Съдия: Глен Ниберг (Швеция)
Стадион: "Емирейтс", Лондон