Ботев (Враца) и Крумовград изиграха много здрав мач, но не се победиха.

Двата отбора завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от 28-ия кръг от efbet Лига. В началните минути на срещата темпото определено не беше особено високо, като станахме свидетели основно на изритани топки и битка в центъра на терена. В 15-ата минута гостите имаха отличен шанс да открият резултата. Матей Шимич се озова напълно сам на отлична позиция, но бранителят отправи твърде слаб удар с глава след центриране от корнер и не успя да затрудни стража на врачани.

Три минути по-късно отново след ъглов удар играчите на Станислав Генчев бяха близо до гола. Този път Клайдер Машедо отклони кълбото с глава, но опитът му премина на сантиметри от целта. Отговорът на "зелените" бе моментален. Браян Переа изведе майсторски Мирослав Маринов, но младият атакуващ футболист не успя да преодолее Янко Георгиев. В 32-ата минута Браян Мендоса отправи силен шут, който обаче не затрудни вратаря на гостите. В първите секунди на втората част халфът на домакините Мартин Смоленски нанесе изстрел от въздуха, но топката не попадна в целта. В 65-ата минута Федерико Бариос спаси своя отбор от сигурен гол. Патрик Луан проби по десния фланг и центрира по земя към Димитър Тонев, който отправи добър удар, но стражът на врачани запази мрежата си суха след впечатляваща намеса.

До края на срещата и двата отбора се опитаха да стигнат до трите точки, но нито домакините, нито гостите имаха достатъчно качествено положение, с което да стигнат и до трите точки. По този начин врачани остават на 15-а позиция с 19 пункта. Крумовград пък задържа 6-ото място с 40 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) – КРУМОВГРАД 0:0

Стартови състави:

Ботев (Враца): 34. Федерико Рубио, 19. Браян Переа, 18. Диого Барбоса, 23. Браян Мендоса, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга, 29. Мартин Мачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатoмусока, 15. Мирослав Маринов

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джунейт Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш, 18. Патрик Луан, 23. Димитър Тонев, 30. Жак Пехливанов, 9. Александър Колев