Отборите на ЦСКА 1948 и Ботев (Враца) завършиха при 0:0 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига.

Домакините бяха една идея по-близо до успеха, тъй като в 91-ата минута Вутов нацели лявата греда след изпълнение на фал, но като цяло головите положения бяха голяма рядкост и двата тима прибавиха към актива си по една точка. И докато врачани увеличиха поредните си срещи без загуба на три, то не така стоят нещата с "червените". Футболистите на Николай Панайотов продължават да са без победа през пролетта, но с днешното равенство все пак прекъснаха негативната си серията от четири поредни поражения. Иначе домакините отново заложиха на доста млади момчета. В защита стартираха трима футболисти на по 18 и 19 години - Божинов, Василев и Иванов, а в халфовата линия започна младежкият национал Емил Ценов.

Двата отбора започнаха предпазливо мача, допускайки доста грешки при разиграванията и достигайки трудно до противниковите врати. В 28-ата минута гостите отправиха първия удар по посока на "червената" врата чрез Мажуга, но след рикошет той излезе в корнер без да застраши Маринов. След неговото изпълнение Бачев стрела с глава над напречната греда. Две минути по-късно дойде и единственото по-чисто положение за първата част. Сербер бе изпуснат отляво в наказателното поле на "червените" и отправи удар, но Маринов отрази. В 36-ата минута Василев центрира отляво към Ценов, а халфът на домакините отправи параболичен удар, който излезе в аут. Само 60 секунди по-късно Сердюк шутира от далечна дистанция, а Рубио изби. В 40-ата минута и Талис пробва своя мерник с изстрел от дистанция, изпращайки топката над вратата.

Секунди след началото на втората част ЦСКА 1948 спечели корнер. Последва центриране към задната греда, където дебнеше играч в червено, но с риск да си вкара автогол Генов се хвърли на шпагат и изчисти в нов ъглов удар. В 81-ата минута врачани получиха шанс да открият резултата, когато Смоленски отправи удар от границата на наказателното поле, но над напречната греда. Секунди по-късно изстрел на Генов от двайсетина метра рикошира в бранител на домакините и излезе в корнер покрай горния ляв ъгъл на вратата. В 85-ата атрактивен удар на Педриньо от въздуха профуча над напречната греда. Две минути по-късно резервата Вутов отправи селен шут от 25 метра, но и той не намери целта. ЦСКА 1948 можеше да открие резултата в 91-ата минута, когато Вутов отправи удар от фал покрай стената, който се спря в лявата греда. До края на сблъсъка "червените" се активизираха, но твърде късно предвид малкото оставащо време и в крайна сметка резултатът остана 0:0.

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:0

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 19. Фуртадо, 3. Божинов, 14. Иванов, 15. Василев, 21. Ценов, 28. Пишчевич, 10. Кирилов, 7. Талис, 8. Педриньо, 25. Сердюк

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Рубио, 19. Переа, 21. Траоре, 8. Сербер, 14. Мажуга, 29. Бачев, 24. Смоленски, 13. Ачков, 27. Меси, 10. Георгиев, 18. Барбоса