Апоел (Беер Шева) и Арда играят реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Израелският тим спечели с 2:0 първата среща в Кърджали, но българският тим се надява да навакса пасива. Досега обаче нито един роден тим не е продължавал в евротурнирите, след като е загубил първия мач на свой терен с 0:2.

Домакините взеха инициативата от началото и още в 5-ата минута развиха страхотна атака, при която топката стигна до Елтон Аколатсе, който с прецизен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0. Арда можеше да изравни пет минути по-късно, когато Спас Делев шутира опасно от пряк свободен удар, но вратарят Ариел Харуш изби с вещина топката в корнер. Българският тим продължи да атакува опасно и две минути след това Лъчезар Котев опита далечен удар, а Харуш отново се намеси блестящо.

В 27-ата минута Светослав Ковачев даде страхотен диагонален пас за Спас Делев, който преодоля играч на Апоел и остана сам срещу вратаря Харуш, който обаче спаси с крак удара. Три минути по-късно израелците получиха право да изпълнят дузпа. Юджийн Анса напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мартин Желев скочи на шпагат, но докосна топката с ръка и бе отсъден 11-метров наказателен удар. С изпълнението се зае Рамзи Сафури, който в 31-ата минута бе точен от бялата точка за 2:0. Скоро след това Акулатсе проби отдясно в наказателното поле, излъга Милен Стоев и шутира, но Караджов се намеси и изби. Вратарят на Арда се намеси много добре и в края на първата част, предотвратявайки сигурен гол.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

На почивката Николай Киров направи промяна, като пусна в игра Жуниньо на мястото на Иван Коконов, но това не промени кой знае с какво нещата на терена. В 61-ата минута домакините можеха да направят разликата класическа, но Иван Караджов спаси удар с глава на Килтъенс, който засече центриране от фаул. Пет минути по-късно Караджов направи ново феноменално спасяване след удар на Анса от близка дистанция. В 71-ата минута Юджийн Анса направи добавка след отразен от Иван Караджов удар и направи разликата класическа - 3:0.

АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) – АРДА 3:0
(2:0 в първия мач)
1:0 Елтон Аколатсе (5), 2:0 Рамзи Сафури (31-дузпа), 3:0 Юджийн Анса (71)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 -

ГОООЛ за Апоел! Домакините развиха страхотна атака, при която топката стигна до Елтон Аколатсе, който с прецизен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0
10 -
Спас Делев шутира от пряк свободен удар и вратарят Ариел Харуш изби в корнер с блестяща намеса
12 -
Лъчезар Котев опита далечен удар, а Харуш отново се намеси блестящо и прати топката в нов корнер
26 -
Дадиа Ор центрира отдясно и капитанът Мигел Витор засече, но Караджов спаси по страхотен начин
28 -
Светослав Ковачев даде страхотен диагонален пас за Спас Делев, който преодоля играч на Апоел и остана сам срещу вратаря Харуш, който обаче спаси с крак удара
30 -
ДУЗПА за Апоел! Юджийн Анса напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мартин Желев скочи на шпагат, но докосна топката с ръка и бе отсъден 11-метров наказателен удар
31 -
ГОООЛ за Апоел! Рамзи Сафури се разписа от бялата точка за 2:0, въпреки че Караджов докосна топката
34 -
Акулатсе проби отдясно в наказателното поле, излъга Милен Стоев и шутира, но Караджов се намеси и изби
45+1 - Иван Караджов направи страхотно спасяване
45+1 - Край на първата част
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
61 -
Иван Караджов спаси с вещина удар с глава на Килтъенс, който засече центриране от фаул
66 -
Ново феноменално спасяване на Иван Караджов след удар на Анса от близка дистанция
71 -
ГОООЛ за Апоел! Юджийн Анса направи добавка след отразен от Иван Караджов удар и направи разликата класическа - 3:0

Апоел (Беер Шева): 1. Ариел Харуш, 30. Дадиа Ор, 4. Мигел Витор (к), 18. Ейтан Тиби, 3. Дейвид Килтьенс, 35. Мариано Барейро, 26. Рой Гордана, 7. Рамзи Сафури