Сакаряспор със Здравко Димитров допусна загуба с 0:2 при гостуването си на Шанлъурфаспор в двубой от 28-ия кръг на турската Първа лига.

Българинът започна като титуляр и остана на терена през целия мач.

Домакините си решиха мача до 17-ата минута. Първо Емануел Денинг откри резултата в 4-ата. В 17-ата минута ветеранът Марко Пайшао беше точен за 2:0.

В 50-ата минута Сакаряспор можеше да се върне в мача, но страхотен шут от пряк свободен удар на Димитров срещна лявата греда.

Загубата на Сакаряспор беше сериозен удар по амбициите на отбора за директна промоция. Тимът продължава да изостава на 9 точки от втория Гьозтепе на Станимир Стоилов. Гьоз-Гьоз в сряда гостува на Коджалиеспор. Освен това "зелено-черните" отстъпиха на четвърта позиция с 47 точки, след като бяха изпреварени от Чорум, който победи Кечийоренгюджу и има точка повече.