Отборите на Портимонензе и Брага сътвориха страхотно шоу в сблъсъка помежду си от 27-ия кръг на португалската Примейра лига. Зрителите видяха цели осем гола в двете врати, като гостите ликуваха с 5:3 в своя полза. Българският младежки национал Силвестър Джаспър обаче пропусна двубоя.

Брума даде преднина на Брага в 3-тата минута, но Педрао изравни от дузпа в 18-ата.

След това гостите нанизаха цели четири безответни гола, дело на Роджър Фернандеш в 30-ата, Симон Банза в 49-ата и 61-вата минута и отново Брума в 69-ата минута.

Портимонензе обаче показа характер и направи загубата си доста по-почетна, връщайки два гола чрез Хилдеберто Перейра в 71-вата и Таичи Фукуй в 86-ата минута, а още едно попадение на домакините бе отменено заради засада.

Все пак Брага се поздрави с успеха и с актив от 56 точки заема 4-тата позиция във временното класиране. Портимонензе пък допусна трето поредно поражение и общо осми мач без победа, като остава в опасната зона на 16-ото място с 23 точки.