Отборите на Селта и Райо Валекано завършиха наравно 0:0 на “Балаидос” в ранния мач от неделната програма на 30-ия кръг в Ла Лига. Това е трето нулево реми в последните четири двубоя между двата тима, като мадридчани нямат нито един отбелязан гол срещу този съперник от шест срещи насам.

Домакините могат повече да съжаляват, че не спечелиха този мач, макар и да не отправиха нито един точен удар в него. В 37-ата минута техният нападател Йорген Странд Ларсен нацели греда след удар с глава при центриране от корнер. В 67-ата минута появилият се от пейката секунди по-рано Жайлсон прати топката в противниковата мрежа, но попадението не беше зачетено поради фал в атака. В началото на добавеното време главният съдия отказа да даде дузпа за галисийци за нарушение срещу Яго Аспас, а в последните секунди на срещата резервата им Карлес Перес разтресе напречната греда с топовен изстрел от дъгата на наказателното поле.