Пред около 300 човека и приятно време Спартак (Варна) II победи Бенковски с 1:0 като домакин. През първото полувреме отбора на Спартак имаше териториално превъзходство, но не стигаше до голова ситуация. В 40-ата минута гостите от Исперих организираха бърза контраатака, а бранителят Алекс Трендафилов получи червен картон, тъй като препъна играч на гостите пред наказателното поле, който оставаше сам срещу вратаря на домакините. След изпълнението на прекия свободен удар вратарят Стефан Петков реагира чудесно.

Много добро включване през второто полувреме направи Алекс Йорданов. Макар и с човек по-малко, в 58-ата минута страхотна комбинация с едно докосване между Янакиев, Халачев и Йорданов завърши с центриране по земя, а юношеският национал Александър Александров с много точен удар фронтално срещу вратаря прониза вратата на гостите, пазена от отличния Кристиян Якимов.

В 68-ата минута за спъване на Мартин Янакиев бе отсъдена дузпа, а Дани Халачев я пропусна. Малко по-късно Халачев със страхотен пробив бе близо до втори гол, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. Към края на мача гостите притиснаха, но не успяха да изравнят.