В най-старото столично дерби Левски матира Славия с 2:0. Попаденията реализираха Рикардиньо (38) и Марин Петков (90+4).

Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред вратата на гостите. След само 120 секунди игра Джавад Ел Джемили и Патрик-Габриел Галчев направиха заучено изпълнение на фал, а крайният бранител отправи удар с десния крак, но Светослав Вуцов се справи със ситуацията, избивайки в корнер. При последвалия ъглов удар Евертон също отправи много опасен изстрел. Топката летеше под напречната греда на стражът на "белите" се намеси. В 14-ата минута "сините" имаха още един отличен шанс да открият резултата. Патрик Мислович се вклини между защитниците и от точната на дузпата стреля точно, но Светослав Вуцов се намеси. Минута по-късно и Ел Джемили пробва рефлекса на стража на Славия, но той отново запази мрежата си суха. В 30-ата минута Кристиан Димитров направи груба грешка, от която се възползва централният нападател на гостите Владимир Николов. Той отне топката от бранителя, след което напредна и стреля силно, но над вратата.

В 34-ата минута Чунг Нгуен До отправи мощен удар от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на Пламен Андреев. Логичното се случи в 38-ата минута, когато Рикардиньо матира стража на Славия. Бразилският стрелец получи топката от Патрик Мислович малко пред наказателното поле, а деветката на "сините" с бомбен шут с десния крак заби поредния си гол в шампионата. Секунди преди края на първата част Рикардиньо спечели дузпа за своя отбор, след като Венцислав Керчев влезе грубо в краката му. Главният съдия Радослав Гидженов посочи бялата точка. След преглед с ВАР наказателният удар бе отменен поради засада на бразилеца в хода на атаката.

Второто полувреме започна с възможност за футболистите на Златомир Загорчич. Ертан Томбак се озова на отлична позиция, но ударът му с десния крак премина на сантиметри от целта. В 67-ата минута Мартин Сораков вкара гол, но попадението бе правилно отменено поради засада на Иван Минчев, който изведе младия стрелец.
В 78-ата минута звездата на гостите Тони Тасев опита да изненада Пламен Андреев с с изстрел от пряк свободен удар, но младият вратар майсторски се справи със ситуацията. Малко по-късно Велко Йеленкович направи голям пропуск. Резервата Исак Суле свали с глава към централния бранител, който от близка дистанция не успя да реализира.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 2:0

1:0 Рикардиньо (38)
2:0 Марин Петков (90+4)

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 8. Карлос Охене, 17. Евертон Бала, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

Славия: 21. Светослав Вуцов, 37. Венцислав Керчев, 4. Виктор Генев, 5. Велко Йеленкочич, 3. Ертан Томбак. 19. Чунг Нгуен До, 27. Емил Мартинов, 88. Тони Тасев, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Радослав Гидженов