Ботев Пловдив победи Марица с 1:0 в контролна среща играна днес на Колежа. Канарчетата реализираха попедното попадение чрез Брахими през вотрото полувреме. Интересното в този мач бе, че след 3 месеца и половина вратарят Хидайет Ханкич отново застана под рамката на вратата макар и в неофициален мач.

Марица загуби от Ботев с 1:0 в контролна среща, която се игра в петък на стадион “Христо Ботев”. Двата тима изиграха ползотворен спаринг, в който участие взеха и доста млади състезатели.

За Марица – всички играчи от групата за мача взеха участие в него с изключение на вратаря Петър Начев. Неофициален дебют направи юношата на клуба Николай Иванов от набор 2006.

“Жълто-сините” имаха едва няколко шанса за гол, като най-добрият от тях се откри пред Веселин Марчев, но стражът на домакините спаси удара му. Играчите на Ботев създадоха повече голови ситуации, с добри намеси се отличиха двамата вратари на Марица, които взеха участие в мача – Илия Николов и Виктор Петков. Брахими в 60-та минута отбеляза единственото попадение в двубоя, с което Ботев спечели.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Ехие Укаки, Мохамед Брахими, Ивелин Попов (К), Самуел Акере, Николай Минков, Сирики Диабате, Лъчезар Балтанов, Константинос Балоянис, Кристиан Нвачукву, Ивайло Видев

СЪСТАВЪТ НА МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Илиян Йорданов, Свилен Щерев, Янко Ангелов, Стефан Попов, Милен Танчев, Станислав Маламов, Георги Трифонов, Веселин Марчев (к)