Панама с Хосе Кордоба от Левски падна с 0:3 от Мексико в полуфинален двубой от КОНКАКАФ Лига на нациите.  Мачът се игра в Арлингтън, САЩ.

Централният защитник на „сините“ започна срещата като титуляр и остана на терена до 79-ата минута. Той и съотборниците му обаче не само получиха три гола, но и се отърваха с поне още толкова.

Мексико откри резултата в 40-ата минута. Халфът на Уест Хям Едсон Алварес се разписа след пас на Луис Чавес.

Само три минути по-късно Хулиан Киньонес от мексиканския Америка вкара втория гол след отлична индивидуална акция.

Крайният резултат бе оформен в 67-ата минута, като този път точен бе Орбелин Пинеда.

Бързоногото крило на гръцкия Олимпиакос Орбелин Пинеда оформи крайното 3:0 в 67-ата минута.

В добавеното време гол на Панама бе отменен заради засада.

В другия полуфинал САЩ изравни на Ямайка чак 96-ата минута след автогол, за да се стигне до две продължения. В крайна сметки американците спечелиха с 3:1 и излизат срещу Мексико на финала.