Ница спечели с 3:1 при визитата си на Ланс в 26-ия кръг на френската Лига 1 и се завърна към победите след пет загуби в последните си шест официални мача. Головете за победата вкараха Терем Мофи и Кефрен Тюрам, като първият се разписа на два пъти. За Ланс с почетно попадение се отчете Ели Уахи.

Мачът започна добре за гостите, които още в 11-ата минута поведоха. Мохамед-Али Шо комбинира с Терем Мофи, който се разписа за 1:0.

След почивката паднаха още три гола. В 53-тата минута Мохамед-Али Шо даде нова асистенция, а Тюрам удвои преднината на Ница. Резултатът стана класически в 67-тата минута, когато Мофи вкара страхотен гол.

Ланс успя да отговори едва четвърт час преди края. Ели Уахи намали изоставането на домакините, но вече беше твърде късно да се търси нещо повече в срещата.

След успеха Ница се намира на четвъртото място в класирането с актив от 43 точки, докато Ланс е шести с 42 точки.