Черно море победи с 2:1 у дома ЦСКА 1948 в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига.

Двата тима предложиха открит двубой на “Тича”, но домакините бяха една идея по-активни и заслужено грабнаха трите точки. В герой за своя тим се превърна Исмаил Иса, който вкара и двете попадения (4’ и 66’). Ради Кирилов бе точен за “червените” (31’), но това не се оказа достатъчно ЦСКА 1948 да си тръгне с нещо от Варна. С тази победа Черно море се изравнява по точки с лидера Лудогорец и остава на второто място, чакайки грешна стъпка от “орлите”. "Моряците" остават единственият тим, който все още няма загуба, когато домакинства.

Първата възможност дойде още във 2-ата минута. След страхотна комбинация между Сердюк и Талис украинецът остана очи в очи с Дюлгеров. Нападателят прокара топката покрай вратаря на домакините, но не успя да намери очертанията на вратата. Само 2 минути по-късно обаче домакините откриха. Бирсент Карагарен опита да върне доста нескопосано към вратаря Маринов. Това позволи на Илиан Илиев да отнеме точно пред стража и да пусне подаване към Иса. Централният нападател безпроблемно вкара топката в опразнената врата и реализира за 1:0. В следващите минути домакините продължиха да бъдат по-активни. В 18-ата минута Уеслен стреля опасно по диагонала, но Маринов улови. Малко по-късно отново бразилецът опита късмета си от дистанция, но неточно.

В 31-ата минута обаче гостите изравниха. Ради Кирилов получи отдясно, напредна по диагонала и отправи хубав удар в далечния ъгъл. Дюлгеров скочи, но не успя да достигне до кълбото и така то се оплете в мрежата зад него - 1:1. Варненци отговориха с хубава атака, която доведе до това Уесли Жуниор да се откъсне отдясно и да остане очи в очи с вратаря на ЦСКА 1948. Маринов обаче показа рефлекс и изби удара на крилото на “моряците”. До края на полувремето атаки имаше и към двете врати, но до попадение не се стигна. Второто полувреме започна с добра атака на варненци. Уеслен напредна по крилото, обърна рязко посоката и подаде на Дани Мартин. Крайният бранител остана сам срещу вратаря на “червените”, но от малък ъгъл Маринов спаси. В 53-ата минута Мазир Сула можеше да вкара едно от най-красивите попадения през сезона. Халфът овладя на гърди топка, подадена към него, с едно докосване я прехвърли над защитник в червено и директно от въздуха стреля от границата на наказателното поле към вратата на ЦСКА 1948. Единствено добрата намеса на Петър Маринов предотврати резултатът да стане 2:1.

В 66-ата минута Черно море отбеляза второ попадение. Мазир Сула центрира от ъглов удар и прати топката на главата на Иса, който бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. Нападателят отправи точен удар, а кълбото премина през ръцете на Маринов и влезе във вратата - 2:1. В следващите минути до края на двубоя темпото поспадна и играта се накъса със смени и нарушения. Интересна ситуация се разигра в 84-ата минута, когато Илиан Илиев замени Мишаел. Крилото се бе появило само 14 минути по-рано и изрази бурно несъгласието си с решението на своя треньор.Както вече стана ясно Черно море остава на втората позиция с 54 точки, колкото има и лидера Лудогорец. “Орлите” обаче са с два мача по-малко. ЦСКА 1948 е шести с 37 точки и рискуват да бъдат изпреварени, ако Арда спечели своя двубой в неделя срещу Хебър.

ЧЕРНО МОРЕ 2:1 ЦСКА 1948

1:0 Исмаил Иса (4)
1:1 Радослав Кирилов (31)
2:1 Исмаил Иса (66)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 11. Илиан Илиев, 99. Уеслен Жуниор, 10. Мезир Сула, 86. Исмаил Иса;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 39. Парвиз Умарбаев.