Берое и Ботев (Вр) врътнаха 2:2 в efbet Лига. Попаденията реализираха Жорди Говеа (17), Браян Переа (59), Франсиско Политано (73) и Даниел Генов (90+4).

Първата интересна ситуация дойде в 10-ата минута, когато крайният бранител на гостите Мартин Ачков отправи удар от далечна дистанция, но кълбото прелетя далеч от целта. В 17-ата минута футболистите на Хосе Луис Ачиари откриха резултата. Франциско Сагардия комбинира добре с капитана на тима Жорди Говеа, който не стреля много силно с десния крак, но Федерико Рубио не се намеси на ниво и топката попадна в целта. В 22-ата минута Себастиян Вия показа техника, справяйки се с двама бранители, след което шутира с левия крак, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. В 53-ата минута Себастиян Вия центрира в наказателното поле към Франциско Сагардия, който отклони топката, която обаче се отби в страничния стълб. В 59-ата минута звездата на гостите Браян Переа изравни резултата. Нападателят се разписа с глава след центриране от корнер. Малко по-късно Даниел Генов шутира с десния крак от границата на наказателното поле, но топката прелетя много над горната греда.

В 73-ата минута Вини Трибуле изведе Себастиян Вия, а той не показа никакъв егоизъм и подаде към Франсиско Политино, който без проблеми вкара в празната врата. След намесата на ВАР голът бе признат. В 94-ата минута след огромно разбъркване Даниел Генов се оказа най-съобразителен и довкара топката, за да изравни резултата.

Още в следващата атака врачани бяха близо и до победата, след като Спас Георгиев засече центриране от левия фланг, но ударът му с глава бе майсторски отразен от Артур Мота. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:2

1:0 Жорди Говеа (17)
1:1 Браян Переа (59)
2:1 Франсиско Политано (73)
2:2 Даниел Генов (90+4)

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 9. Франциско Сагардия, 11. Уерик, Каетано, 18. Хуан Саломони, 20. Сегундо Пачаме, 19. Карлос Алгара, 21. Дамян Йорданов, 22. Себастиян Вия

Ботев (Враца): 34. Федерико Рубио, 24. Мартин Смоленски, 14. Марко Мажуга, 8. Клери Сербер, 28. Едуардо Кунде, 18. Диого Барбоса, 21. Бубакар Траорем 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 20. Мартин Христов, 13. Мартин Ачков