Арда обърна в края Ботев Враца за 2:1 край връх Околчица.

Двата тима не успяха да създадат интересни ситуации през първите минути. Гостите стигнаха до два корнера до шестата минута, но те не доведоха до нищо опасно. В 20-ата минута се стигна и до първия изстрел в мача. Мартин Смоленски стреля от границата на наказателното поле, но топката премина встрани. Гостите отговориха с удар на Станислав Иванов няколко минути по-късно, но Бариос без проблем улови.

С напредване на времето двата тима започнаха да си организират повече атаки и съответно отправиха удари към противниковата врата. В 34-ата минута Смоленски стреля от малък ъгъл, но над напречната греда. Преди това пък Тонислав Йорданов отправи шут по диагонала, но в аут.

В 44-ата минута се стигна до най-чистото положение в срещата. След изпълнение на корнер от страна на Арда защитник на домакините игра с глава и прати топката на далечната греда, като попречи на своя вратар да улови. Там Джелал Хюсеинов стреля са глава към напълно опразнената врата, но прати кълбото в аут.

Домакините стартираха второто полувреме една идея по-активно. В 53-ата минута Даниел Генов подаде към Клери Сербер, който напредна отдясно. Нападателят успя да се справи с противников защитник и направи нещо средно между центриране и удар от малък ъгъл. Топката обаче се отклони в напречната греда и излезе в аут.

В 63-ата минута резултатът бе открит. След центриране от корнер Браян Переа отклони с глава и намери Бубакар Траоре. Бранителят, който се бе появил в игра малко по-рано, засече с крак от близка дистанция и прокара топката покрай Анатолий Господинов - 1:0. В 76-ата минута Арда успя да стигне до изравняване на резултата. При едно от нападенията отдясно топката стигна до Станислав Иванов. Нападателят отправи хубаво центриране към наказателното поле, където Борислав Цонев засече с глава и прати кълбото в мрежата на врачани - 1:1. В следващите минути и двата тима имаха атаки, но до попадение така и не се стигна.

Във финалните секунди добра атака на Арда доведе до дузпа. Станислав Иванов получи в наказателното поле, рязко смени посоката, което доведе до това Мартин Ачков да го препъне. Топката стигна до Борислав Цонев, който стреля, Бариос изби, но главният съдия посочи бялата точка заради нарушението срещу Иванов. ВАР дълго преглеждаше ситуацията, но в крайна сметка нарушението бе потвърдено. С изпълнението се нагърби Тонислав Йорданов, който не сбърка и направи резултата 1:2.

Лошите новини за врачани не спряха дотук, след като в 96-ата минута Меси Биатомусока удари с крак в лицето вратаря Анатолий Господинов. Това логично накара главния съдия да покаже директен червен картон на бранителя и така Ботев остана с 10 души на терена.

БОТЕВ 1:2 АРДА

1:0 Бубакар Траоре (63)
1:1 Борислав Цонев (76)
1:2 Тонислав Йорданов (90+2) - д.

Стартови състави:

Ботев: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 24. Мартин Смоленски, 14. Марко Мажуга, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 8. Клери Сербер, 29. Мартин Бачев, 77. Стефан Велев, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков;

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо, 6. Пламен Крачунов, 12. Принц Окезие, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Жуниор, 99. Станислав Иванов.