Берое удари сериозно по амбициите на Черно море в борбата за титлата.

В двубой от 24-ия кръг на efbet Лига заралии победиха "моряците" с 2:0.

Себастиан Вия (12) беше точен за домакините от дузпа, а Сегундо Пачаме (37) удвои. През повечето време варненци бяха отборът, търсещ гола, но строго защитната игра на Берое и страхотните контраатаки, в които Себастиан Вия имаше ключова роля, спечелиха трите точки за домакините. В 10-ата минута на срещата домакините получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Пабло Гарсия след удар на Себастиан Вия, насочен право във вратата. Главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка, а след потвърждение от ВАР именно Вия застана зад топката. Той прати стража Иван Дюлгеров в обратния ъгъл за радост на старозагорската публика. Това събуди гостите, които натиснаха противника трайно в неговата половина. В 32-рата минута Берое организира обещаваща контраатака след грешка на Цветомир Панов. Заралии излязоха трима на двама, но Дамян Йорданов не успя да преодолее Иван Дюлгеров, тъй като ударът му беше насочен право във вратаря. В 35-ата минута Васил Панайотов стреля право в стража Артур Мота. Две минути по-късно Берое шокира "морето" с втори гол. Сагардия получи по левия фланг и мина лесно през Влатко Дробаров. Последва прекрасен пас по въздух около пеналтерията. Сегундо Пачаме овладя и с хубав шут от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Дюлгеров за 2:0.

През второто полувреме Берое отново се прибра в своята половина и на практика се играеше на една врата, но гостите от Варна трудно достигаха до голово положение. В 56-ата минута Пабло Гарсия стреля над вратата. В 68-ата минута Илиан Илиев - младши беше близо до това да върне един гол, но не успя да преодолее вратаря от близка дистанция до голлинията. Черно море се изнесе в предни позиции, което допълнително отвори доста свободни пространства зад нападателите на Берое, които чакаха своя момент на контраатака. В 86-ата минута Вия подаде техично към Карлос Алгара. Той излезе сам срещу Дюлгеров, но вратарят скъси дистанцията между двамата и блокира удара.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Себастиан Вия (12 д)
2:0 Сегундо Пачаме (38)

Стартови състави:

Берое: 1. Артур Мота, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 9. Франциско Лима, 11. Уерик Оливейра, 18. Хуан Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 22. Себастиан Вия, 14. Викторио Вълков;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 10. Мазир Сула, 11. Илиан Илиев, 9. Атанас Илиев.