Арда не успя да победи Пирин (Благоевград) в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига и срещата в Кърджали завърши 0:0.

Това бе първи шампионатен мач за новия треньор на домакините Николай Киров, който преди няколко дни замени на поста Александър Тунчев.

Арда имаше предимство в срещата и особено през първото полувреме пропиля няколко изгодни положения, а веднъж и гредата спря "сините" да отбележат. В края на полувремето и Пирин изпусна своя шанс след пропуск на Комано.

Домакините можеха да открият резултата в 13-ата минута. Тогава Крачунов засече с глава на близката греда центриране от корнер, но прати топката в лявата греда, след което футболист на благоевградчани я изчисти в нов ъглов удар.

Само 60 секунди по-късно Ел Мами Тетах шутира опасно от двайсетина метра, но покрай вратата.

В 26-ата минута Арда изпусна още едно отлично положение. Тирев центрира перфектно отдясно към непокрития на задната греда Йорданов, който стреля от 5-6 метра с глава, но в аут. Три минути по-късно Станислав Иванов намери Тилев, който пропусна за Йорданов, но таранът изпрати топката над напречната греда.

Така се стигна до 44-ата минута, в която Пирин като по чудо не поведе с първата си по-сериозна атака, получила се и след грешка на домакинската отбрана. Комано овладя отдясно в половината на "сините", влезе с дрибъл в наказателното поле, преодоля Хюсеинов и останал очи в очи с Господинов шутира покрай него, но в аут.

След почивката Арда продължи да има териториално надмощие, но не само головите положения, а и ударите към вратата почти липсваха до 75-ата минута. Четвърт час преди края Йорданов отправи удар с глава, но Ковальов улови.

В 84-ата минута домакините, чрез Борислав Цонев, отново обстрелваха вратата на гостите, но Ковальов отрази. Халфът на "сините" отправи още един опасен шут и в 90-ата минута, но Ковальов отново спаси.

АРДА - ПИРИН 0:0

Стартовите състави:

Арда (Кърджали): 1. Господинов, 2. Каскардо, 6. Крачунов, 12. Принц, 18. Хюсеинов, 19. Йорданов, 26. Ел Мами, 33. Тилев, 77. Юруков, 80. Котев, 99. Иванов.

Пирин (Благоевград): 12. Ковальов, 4. Абу, 38. Дюлгеров, 6. Йорданов, 18. Арно, 7. Дончев, 28. Ягодинскис, 14. Полонский, 77. Диана, 29. Костов, 19. Комано.