В деня на националния празник на България 3-ти март, тимът на Сокол (Бенковски) записа успех с 3:2 срещу Партизан 2023 (Подгумер) в среща от 14-ти кръг на столичната "Б" Окръжна група. Преди началото на срещата домакините подариха на всички играчи и съдиите по една мартеница, след което бе пуснат и химна на Република България. Домакините от Сокол, които са с нови финансови благодетели и доста сериозни спонсори, имат сериозни амбиции за влизане в по-горната група. Тимът е финансово обезпечен и е единствен от отборите от този ранг, който има изцяло нова екипировка Найк. Преди началото на първенството бе извършен сериозен ремонт на съблекалните и на съдийската стая. Бяха поставени и около 300 седалки, които са дарени от ПФК ЦСКА - София.

Близо 500 зрители станаха свидетели на истинско голово шоу, за което говори и крайният резултат 3:2. Иван Иванов откри за домакините в 29-ата минута. Пет минути преди края на първото полувреме Стефан Стефанов се откъсна от защитата на Сокол и с точен удар възстанови равенството. В самия край на първата част обаче Никола Галчев успя да изведе отново своя отбор напред в резултата за 2:1. Второто полувреме започна доста динамично и секунди след съдийския сигнал на главния рефер Георги Михайлов се разписа за 3:1. Това попадение даде сили на играчите от Сокол (Бенковски), които се настаниха в половината на гостите, създадоха доста положения, но до ново попадение не се стигна. Мариан Борисов в 60-ата минута успя да намали на 3:2, като този резултат се запази и до края на срещата, която се превърна в истински празник за жителите на столичния квартал Бенковски. Отборът на Сокол е на 3 точки от лидера Спартак 1933 (Подгумер).