Два рекорда белязаха мачовете в сряда от осминафиналите в Шампионската лига. Защитникът на Порто Пепе стана най-възрастният футболист, играл във фазата на елиминациите на турнира. Ламин Ямал от Барселона пък се превърна в най-младият.

Португалецът, който беше на терена пълни 90 минути при победата с 1:0 срещу Арсенал, е на 40 години и 360 дни.

Със своите 16 години и 223 дни пък талантът на Барселона стана най-младият дебютант в плейофите на Шампионската лига в историята. Испанецът игра 80 минути при равенството 1:1 на тима като гост на Наполи.

Любопитното е, че Ямал е роден две години след първата среща на Пепе във въпросния етап от турнира.