Берое победи с 3:0 Спартак (Плевен) в последната си контролна среща от зимната подготовка.

Сегундо Пачаме откри резултата в 19-ата минута, а Енцо Еспиноса (26') удвои аванса на заралии с точен изстрел от дузпа. Лучано Скуадроне оформи крайното 3:0 в края на първото полувреме.

Домакините започнаха по-активно и в 12-ата минута удар на Пачаме от около 20 метра премина встрани от десния страничен стълб на Станислав Антонов. Седем по-късно Сегундо Пачаме откри резултата. Той пое топката, направи добър пробив през центъра и с много силен завършващ удар от дъгата прати кълбото в противниковата врата.

Съдията свири дузпа за Берое в 24-ата минута. Роналдо комбинира с Енцо Еспиноса в наказателното поле на Спартак, а последният беше фаулиран и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана именно Еспиноса, който бе точен за 2:0.

Старозагорци направиха резултата 3:0 в 41-вата минута. След центриране от корнер на Франсиско Политино, Лучано Скуадроне отблизо с глава вкара топката във вратата на Антонов.

В добавеното време на първата част се откри добра възможност пред Роналдо, който стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда в аут.

След почивката нямаше други попадения и резултатът се запази непроменен.

БЕРОЕ: Родриго Ачинели (46 – Артур Мота), Енцо Еспиноса, Франко Минго (79 – Викторио Вълков), Лучиано Скуадроне, Темитопе Акинжогунла (80 – Хуан Пабло Саломони), Карлос Алгара (80 – Александър Петров), Стефан Гаврилов (79 – Дамян Йорданов), Сегундо Пачаме (82 – Хуан Пабло Силго), Роналдо Камара (46 – Уерик Каетано), Франсиско Политино (82 – Денислав Станчев), Вини Трибуле (82 – Федерико Санети)