Бетис се наложи над Кадис с 2:0 в мач от 24-ия кръг в испанската Ла Лига.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите от Бетис, които стигнаха до ранен гол. В 6-ата минута Джони Кардосо отне топката в последната третина и напредна по дясното крило, след което сви за Уилиан Жозе, който се възползва от това, че Набил Фекир пропусна топката и я прати в мрежата, за да изведе своя тим напред в резултата (1:0).

Бетис удвои аванса си в началото на второто полувреме. Марк Рока отне топката от Хуанми, след което продължи за Жозе. Бразилецът напредна през центъра и отклони за Пабло Форналс, който направи серия от финтове и стреля в долния десен ъгъл на вратата - 2:0.

Въпреки победата феновете на гостите протестираха срещу тима в края на мача и започнаха да хвърлят дъждобраните си по терена.

Бетис събра 38 точки в актива си, заемайки 6-то място, като изпревари Валенсия и Реал Сосиедад, докато Кадис продължава битката за своето оцеляване, след като заема 18-то място със 17 пункта в актива си.