Дербито от 15-и кръг на ефбет Супер Волей Берое 2016 (Стара Загора) - Нефтохимик 2010 (Бургас). Старозагорци са домакини в зала „Иван Вазов“, а мачът е от 19:00 часа и ще бъде излъчен по MAX SPORT 2.
Шампионите от Нефтохимик 2010 са трети във временното класиране с 10 победи и 4 загуби и 31 точки. Под ръководството на Мартин Стоев бургазлии отбелязаха 3 победи в 3 мача, като сега излизат за пореден успех, който ще ги утвърди в тройката на шампионата. Те ще търсят и реванш за загубата от първия полусезон, когато на свой терен отстъпиха на старозагорци с 2:3 гейма.
Волейболистите на Берое, които са водени от Мирослав Живков, са на 6-ото място със 7 успеха, 7 поражения и 20 точки. Те ще използват домакинството си и подкрепата на своята публика за да се опитат да повторят успеха от първия полусезон и да се борят за осма победа в първенството.
Вирусно заболяване остави Любослав Телкийски извън състава на Берое за двубоя.
Заболяване остави либерото на националния отбор Симеон Добрев извън състава на Нефтохимик. В групата на бургазлии за мача се завърна капитанът Иван Станев, който се възстановява от операция на херния.
БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:0 (0:0)
БЕРОЕ: Константин Нечев, Спас Байрев, Руси Желев, Петер Шулиста, Алекса Паломац, Иван Латунов - Петър Каракашев-либеро
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
НЕФТОХИМИК: Светослав Станков, Иван Раич, Розалин Пенчев, Бранимир Грозданов, Стеван Симич, Красимир Георгиев - Николай Тодоров-либеро
Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ.