Отборът на Лутън изигра най-силния си мач от началото на сезона и разпиля тима на Брайтън с 4:0 на старта на 22-ия кръг на английската Премиър лийг.

С успеха “шапкарите” успяха да се измъкнат от зоната на изпадащите, където потопиха състава на Евертън, който направи нулево равенство в гостуването си на столичния Фулъм.

Домакините изнесоха истински рецитал и започнаха да скубят едно по едно перата на “чайките” още от началните секунди, като откриха резултата още в 1-ата минута с гола на Илая Адебайо.

В третата минута “шапкарите” отново зашлевиха пернатия си съперник и Чиедози Огбене даде комфортен аванс на своите.

2 minutes and 17 seconds. 🫡 pic.twitter.com/nbbp7zE52h

— Luton Town FC (@LutonTown) January 30, 2024

До края на полувремето класиката вече беше факт, като Адебайо вкара втория си гол за вечерта.

The perfect first half at Kenilworth Road! 😍 pic.twitter.com/7f7HnjQBq7

Непосредствено след почивката Джордан Кларк можеше да направи още по-тежко положението на противника си, но съдията отмени вкарания от него гол.

Все пак разгромът стана факт в 58-ата минута, когато Адебайо оформи своя хеттрик. Това се оказа въобще първият хеттрик на играч на "шапкарите" в Премиър лийг.

On top of the world 🪄 pic.twitter.com/VcyKVOwWEb

Така отборът на Брайтън не успя да победи в трети пореден сблъсък, докато играчите на Лутън отстъпиха само веднъж в последните си пет двубоя.