Лудогорец спечели и втората си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Турция.

„Орлите“ се наложиха с 3:1 над полския шампион Ракув (Ченстохова). Първите три гола в срещата паднаха в рамките на началните 10 минути, а Рик Джонатан оформи крайния резултат в добавеното време. Сред зрителите на мача беше и собственикът на българския първенец Георги Домусчиев.

Ракув в момента заема четвърто място във временното класиране на местната Екстракласа с 32 точки, като има мач по-малко от третия Лех (Познан), който е с 33. Както е известно, преди три дни разградчани записаха класически успех с 3:0 над Олимпия (Любляна). На 21 януари Лудогорец трябваше да играе с Шахтьор (Донецк), но проверката беше отменена заради наводнения терен на стадион „Мардан“ в Белек.

Лудогорец взе равен аванс още в първата минута, когато Квадво Дуа се възползва от асистенция на Кайо Видал. Пет минути по-късно полският шампион изравни. Анте Църнац получи топката в дясната зона на наказателното поле, финтира защитник и стреля точно във вратата на Серджио Падт. Само две минути след това „орлите“ отново излязоха напред в резултата. Бърнард Текпетей центрира към наказателното поле, а Аднан Ковачевич, опитвайки да изчисти, прати топката в собствената си врата. Четири минути по-късо Кайо Видал отправи неточен удар към рамката, пазена от Владан Ковачевич. В 19-ата минута Бартош Новак получи центриране в пеналта на Лудогорец, но ударът му беше блокиран от защитник. Само шест минути по-късно Фран Тудор стреля от воле, но Падт успя да парира. Пет минути преди почивката Лудогорец нямаше шанс. След центриране на Текпетей топката попадна в Аслак Фон Витри, но ударът му беше отразен от вратарят Ковачевич. При добавката Якуб Пьотровски уцели левия страничен стълб.

В 63-ата минута Ракув стигна до изравнителен гол, когато Матей Родин се разписа с глава. Попадението обаче беше отменено заради нарушение на Родин. Пет минути по-късно Симон Слуга се намеси отлично при удар на Давид Драхал. Осем минути преди края Петер Барат отново беше близо до изравнителен гол за Ракув. Той засече центриране отляво, но ударът му с глава се отби от напречната греда. В добавеното време Рик Джонатан проведе самостоятелна акция по лявото крило, проби си път към границата на наказателното поле и стреля към вратата, а след рикошет топката се оплете в мрежата. Секунди по-късно съдията свири край на мача. Следващата проверка на Лудогорец по време на лагера в Турция ще се играе на 30 януари. Съперник на „орлите“ ще бъде чешкият Теплице. На следващия ден предстои нова контрола – срещу Сигма (Оломоуц). Последният мач на шампионите в Белек ще бъде на 3 февруари, отново срещу чешки съперник – Млада Болеслав.

ЛУДОГОРЕЦ – РАКУВ (ЧЕНСТОХОВА) 3:1
1:0 Квадво Дуа (1), 1:1 Анте Църнац (6), 2:1 Аднан Ковачевич (8-автогол), 3:1 Рик Джонатан (90+2)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 77. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа
Резерви: 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 14. Дени Групер, 20. Анастас Пемперски, 15. Методи Стефанов, 10. Матиас Тисера, 99. Руан Крус, 7. Рик Джонатан, 90. Спас Делев, 18. Рай Насименто
Треньор: Георги Дерменджиев

Ракув: 1. Владан Ковачевич, 25. Богдан Раковицан, 15. Аднан Ковачевич, 4. Стратос Сварнас, 7. Фран Тудор, 5. Густав Бергрен, 30. Владислав Кочергин, 20. Жеан Карлос, 27. Бартош Новак, 77. Марчин Цебула, 19. Анте Църнац
Резерви: 31. Мухамед Шахинович, 89. Кацпер Биешчад, 3. Павловски, 9. Лукаш Зволински, 14. Сърджан Плавчич, 17. Якуб Мизор, 21. Давид Драхал, 22. Кацпер Масиак, 23. Петер Барат, 26. Ерик Отиено, 88. Матей Родан, 66. Мачией Ружкиевич
Треньор: Давид Шварга

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024