Галатасарай отстрани тима на Юмраниеспор от турнира за Купата на Турция. Двата тима се изправиха един срещу друг на 1/16-финалите и истанбулския гранд постигна повече от категорична победа с 4:1. За гостите като смяна в 59-ата минута се появи българският бранител Страхил Попов.

Мачът тръгна трудно за домакините, след като Бурак Йълмаз си отбеляза автогол в 23-тата минута.

Нападателят обаче се реваншира 10 минути по-късно, изравнявайки резултата след асистенция на Керем Демирбай.

Тете изведе Галатасарай напред в 43-ата минута, а през втората част се разписаха и Абдулкерим Бардакджъ в 57-ата и Халил Дервисоглу в 87-ата минута.

Гостите пък завършиха мача в намален състав, след като в 67-ата минута Илхами Сирачхан си изкара втори жълт и червен картон.