Отборите на Палестина и ОАЕ завършиха 1:1 в среща от втория кръг в група "В" на Купата на Азия. Палестинците могат да съжаляват за пропуснатата победа, защото цял час играха с човек повече след червения картон на Калифа Алхамади, а освен това Тамер Сеям не успя да се разпише от дузпа.

Преди почивката двубоят беше равностоен. В 23-ата минута Али Салех намери Султан Аламири, който откри резултата в полза на ОАЕ. Четвърт час по-късно ценралният защитник Алхамади получи директен червен картон и остави тима на Пауло Бенто в намален състав, но Сеям пропусна отсъдената дузпа.

През второто полувреме Палестина изцяло доминираше. Още в 50-ата минута резултатът беше изравнен, след като Насер Абаелазис Бадер си отбеляза автогол. Бртанителят на ОАЕ не се ориентира след центриране от левия фланг и с глава заби топката в сибствената си врата. До края Палестина създаде още положения, но не можа да реализира нито едно от тях и заема трето място в групата с 1 точка. ОАЕ е начело с актив от 4 точки.