Наполи завърши при 0:0 с Монца в среща от 18-ия кръг на Серия "А" и увеличи на три серията си от мачове без успех.

Шампионите започнаха по-силно и след половин час игра Джакомо Распадори стреля опасно с глава покрай гредата.

В 41-ата минута вратарят на Монца спаси шут на Андре-Франк Замбо Ангиса, а точно преди почивката с неточен изстрел се отчете Хвича Кварацхелия.

Монца получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Марио Руи в 68-ата минута. Зад топката застана Матео Песина, но Алекс Мерет показа майсторство и се хвърли в правилната посока, за да спаси удара от бялата точка.

Седем минути преди края на редовното време съдията на мача Марко ди Бело изгони треньора на Наполи Валтер Мадзари заради отправени реплики. В продължението и Мирко Марич от тима на гостите бе изгонен.

"Небесносините" са на седмо място в класирането с 28 точки, докато Монца е на 11-а позиция с 22.

В другия мач от първенството, игран по същото време, Фиорентина надви Торино с 1:0 с гол на Лука Раниери.