Защитникът на Манчестър Сити Кайл Уокър и халфът на Флуминензе Фелипе Мело размениха юмрюци след края на финалния мач между двата тима на Световното клубно първенство. "Гражданите" спечелиха с категоричното 4:0 и вдигнаха трофея за пръв път в историята си. След края на срещата обаче се стигна до въпросната нелицеприятна сцена.

От кадрите след мача се вижда как Фелипе Мело тича към Кайл Уокър и именно той започва конфронтацията. Причината за нея остана неясна. Двамата се хванаха за гушите и си размениха удари, но до по-сериозна ситуация не се стигна, тъй като техните съотборници реагираха бързо и успяха да ги разтърват, а най-деен в това отношение бе Джак Грийлиш.

Kyle walker, felipe melo itine hakettiği gibi davranmış
pic.twitter.com/t41RWFl6OC

— 𝗘𝗺𝗿𝗲-𝗪𝗮𝗻 𝗞𝗲𝗻𝗼𝗯𝗶 (@emreflnts) December 22, 2023

Впоследствие Уокър се появи на церемонията по награждаването и именно той получи трофея за победителите. 33-годишният бранител бе капитан на "гражданите" в този мач в отсъствието на контузения Кевин де Бройне.