Зона София спечели първия си мач от "Турнира на талантите". Столичани се наложиха над връстниците си от Велико Търново след изпълнение на дузпи, след като в редовното време двата отбора завършиха наравно 1:1.

Срещата започна с предимство на софиянци, като те създадоха няколко добри ситуации за гол, но добри намеси на стража на Зона Търново не позволиха топката да попадне в мрежата. В средата на полувремето търновци бяха близо до откриване на резултата, но ударът с глава на Петър Петров се отби в страничната греда.

Малко преди края на полувремето Зона София поведе. Мартин Райчев бе изведен на добра позиция и реализира. При този резултат дойде и почивката.

През втората част играта бе равностойна. Осем минути преди края Зона Велико Търново изравни. Димитър Стефанов завърши добра атака и направи резултата 1:1.

До края на срещата повече попадения не паднаха и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Софиянци се оказаха по-точни от бялата точка и надделяха с 3:1.