Мохамед Салах се разписа четири пъти за победата на Египет с 6:0 у дома срещу Джибути в първия кръг на квалификациите за Световно първенство от зона Африка.

Звездата на английския Ливърпул беше точен в 17-ата и 22-ата минута от дузпа, давайки солиден аванс в полза на "фараоните".

Три минути след началото на втората част отново Салах се разписа за 3:0, а в 69-ата минута резултатът стана 4:0 след нов точен удар на един от водещите голмайстори в света за момента.

Попадения на Мостафа Мохамед и Трезеге в последния четвърт час оформиха изразителното 6:0 в полза на египтяните.

В друга квалификационна среща от зона Африка отборът на Нигерия изненадващо завърши наравно 1:1 у дома с Лесото. "Орлите", които играха без звездата си Виктор Осимен, изостанаха в резултата след гол на Моквомело Мкванзи в 56-ата минута.

Семи Аджай вкара за 1:1 в 69-ата минута и осигури точката за нигерийския отбор.