Отборът на Лил спечели домакинството си на Брест с 1:0 в среща от деветия кръг на френското футболно първенство. Лил излезе на четвърта позиция във временното подреждане с 15 точки и спря серията на Брест от пет мача без загуба в шампионата. Брест заема пето място също с 15 точки, след като допусна едва втората си загуба от началото на сезона.

Футболистите на гостите имаха претенции за дузпа във втората минута на мача, но такава не бе отсъдена. Победният гол за Лил пък бе дело на Юсуф Язъджъ в шестата минута.

Lille a pris le meilleur sur Brest (1-0) et se hisse à la quatrième place de la Ligue 1. Nantes surfe sur sa bonne dynamique et s'est imposé contre Montpellier (2-0), quand Reims et Toulouse n'ont pu se départager (1-1). https://t.co/Eyw7eY5p94 pic.twitter.com/m1lEWUmY2Y

— L'ÉQUIPE (@lequipe) October 22, 2023

Тимът на Нант се справи като домакин на Монпелие с 2:0 в друга среща от деветия кръг във Франция. Нант държи седмото място във временното класиране с 14 точки, докато Монпелие прекъсна серията си от три мача без поражение и е 14-и д 9 точки към момента. Флоран Моле даде преднина на домакините в 44-ата минута, а в 74-ата Кадер Бамба се разписа за крайното 2:0.

Съставите на Тулуза и Реймс завършиха при равенство 1:1. Отборът на Реймс заема шестото място с 14 точки към момента, а Тулуза се намира на десета позиция с 11 точки. Гостите от Реймс поведоха в 48-ата минута чрез Амир Ричардсън, а три по-късно Тайс Далинга изравни за Тулуза.