Наставникът на Наполи Руди Гарсия сподели своето мнение за скандала в социалните мрежи между Виктор Осимен и клуба. Той също така изрази радостта си от приключването на головата суша на Хвича Кварацхелия. И двете звезди на “партенопеите” се разписаха при снощния успех с 4:1 над Удинезе.

“Поздравих Осимен за гола. Имам много добри взаимоотношения с Виктор от момента, в който пристигнах. Щастлив съм, защото той вкара, а нападателите винаги искат да бележат голове. Той имаше малшанса да нацелва греди в предишните няколко мача, но му казах да остане концентриран. Технически днес той направи асистенция, защото го бях посочил за дузпаджията тази вечер. Не свалям от никого отговорността за дузпите, ако пропусне някоя. Просто той сам реши да преотстъпи дузпата на Пьотър Жиелински.

През последните два дни имахме малка бъркотия с тромаво поведение в някаква степен. Никой не искаше да наранява никого - нито ТикТок видеото с Виктор, нито пък той с премахнатите снимки в социалните мрежи. Никой не е имал намерението да обижда другия. Това са инстинктивни реакции и са разбираеми. В своя акаунт той може да прави каквото си поиска. Всичко, което мога да кажа е, че той обича тази фланелка и ще даде всичко за Наполи и през този сезон.

"He loves the shirt"

Napoli boss Rudi Garcia on Victor Osimhen's dispute with the Serie A club after the striker scored in their 4-1 win over Udinese on Wednesday 🇳🇬 pic.twitter.com/HEmB2W7l9P

— Sky Sports News (@SkySportsNews) September 28, 2023

Треньор съм от 30 годин и в началото трябваше да прекарвам 80% от времето в работа на терена, а останалите 20% в извънспортни ситуации около играчите, директорите и медиите. От известно време обаче 80% от времето ми се запълват с тези неща, а 20% с работата на терена. Но това е част от работата в наши дни. Ако не ти харесва, трябва да потърсиш друго, с което да си изкарваш прехраната.

🇬🇪✨ Kvicha Kvaratskhelia (22) gets his first goal for Napoli since March!

The deadlock has finally broken. He also registered an assist. ✔️ pic.twitter.com/nbkt19A9Il

— EuroFoot (@eurofootcom) September 27, 2023

Квара на два пъти нацели греда, но в крайна сметка получи своя гол. Тази вечер той беше фантастичен. Също така спечели дузпа и направи асистенция. Най-важното обаче е, че след толкова дълго време се разписа, което означава много за неговия манталитет. След като вече успя да вкара, мисля, че това ще свали голям товар от раменете му. Отдавна време му говорех по тази тема, съветвайки го да не мисли за това много и просто да се наслаждава на своя футбол. Малцина са играчите, които могат да преодоляват съперници както той го прави. Окуражаваме го да прави точно това и когато той играе по този начин, всичко е наред”, коментира Гарсия след двубоя.