Локомотив Пловдив загуби от Арда с 1:2 в контролна среща, която се игра днес в Кърджали. Смърфовете допуснаха пълен обрат, след като първи откриха резултата. Това се случи в 66-ата минута след добра атака отляво, при която Алфа Конте получи топката и проби. Последва пас към влезлият като смяна Христо Иванов, който от десетина метра стреля покрай вратаря на Арда.
Преднината на гостите обаче трая само 3 минути. След две последователни намеси на стража на Локо Пд при третата той капитулира и домакините изравниха резултата. В 76-ата минута Арда оформи крайното 2:1 от дузпа, реализирана от Тунгара.